Субота, 25.11.2017, 05:05

Головна » 2014 » Березень » 14 » Безсмертя імені твого, Тарасе, над віками
Безсмертя імені твого, Тарасе, над віками
Першими весняними днями  Україна  вшанувала 200-річчя від Дня народження Великого Кобзаря – генія світової величі.  9 і 10 березня, 1814 і 1861 роки мають для кожного українця особливе значення. Вони пов’язані з ім’ям Тараса Шевченка і несуть подвійне почуття радості і смутку, оскільки це дати народження і смерті Патріота України, поета. Пам’ятають про це дорослі і діти.
Вшановували пам’ять геніального поета України Т. Г. Шевченка і в загальноосвітній школі №5.В  цьому році в рамках Шевченківського тижня пройшов ряд заходів, присвячених 200-ій річниці з Дня народження легендарного поета, палкого захисника соціальних та національних інтересів українського народу.
Тиждень було відкрито оформленням шкільного вестибюлю «Два століття вічності».
Творчо обдаровані учні 5-7 класів відтворили красу рідного краю в конкурсі дитячих  малюнків-ілюстрацій до творів Шевченка, який організувала вчитель образотворчого мистецтва Половець Діана Станіславівна.
День лектора - робота учнівської лекторської групи семикласників у початковій школі, була проведена під керівництвом вчителя української мови та літератури Луценко Лариси Сергіївни. Учні 7-А класу розповідали третьокласникам про дитячі роки Тараса Григоровича Шевченка, декламували фрагменти віршів напам’ять.
Конкурс виразного читання „Голос Шевченка”  проходив  під керівництвом учителів-філологів. Усі класи поринули у складний внутрішній світ поета, щоб осягнути пророче слово титана. І хоча твори Тараса Григоровича вимагають від читача вдумливості, школярі глибоко проникли в зміст творів.
Учнівські дослідницькі проекти: „Шевченкові автопортрети”; „Кобзаревий буквар”; „Шевченко-художник” підготували учні 10 класу. Пошукова робота сприяла пізнавальній діяльності школярів   про історію написання деяких робіт, зв’язок полотна з біографією поета.
Завершився тиждень музично – літературною  композицією  «Наш Тарас Шевченко», яка  була проведена вчителями Синицею Світланою Василівною  та Гніденко Ольгою Борисівною. Учні 5-9 класів представили до уваги  глядачів  нелегку долю кріпака Шевченка, який безмежно любив Батьківщину та прагнув її розквіту та незалежності.   Кожен учень,  який був в ролі актора, перевтілювався  в образ свого героя та майстерно виконував  роль. Емоційно насиченим захід був завдяки професійному виконанню музичних композицій викладачами школи мистецтв.
Шкільний бібліотекар Московенко Олена Семенівна  організувала  виставку  творів Т.Г.Шевченка. На експозиції  було представлено зібрання Шевченкових творів різних років видання, ілюстрації до них.  Олена Семенівна ознайомила учнів  із матеріалами  виставки, з якої учні   більше дізналися про людей, що відіграли значну роль у житті Великого Кобзаря.
Минають дні, роки, століття… Життя все прискорює темп. Щось змінюється, забувається. Але ніколи не згасне в серцях людських глибока шана до яскравого сузір’я полум’яних борців за народне щастя, до геніїв, що віддали життя заради розквіту своєї країни.

Переглядів: 380 | Додав: school5uman | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2014  »