Вівторок, 21.11.2017, 00:13

Головна » 2013 » Березень » 26 » Шевченківський тиждень
Шевченківський тиждень
   Першими весняними днями  Україна  вшановує пам’ять найвидатнішого сина України. 9 і 10 березня, 1814 і 1861 роки мають для кожного українця особливе значення. Вони пов’язані з ім’ям Тараса Шевченка і несуть подвійне почуття радості і смутку, оскільки це дати народження і смерті Патріота України, поета. Пам’ятають про це дорослі і діти.
   Вшановували пам’ять геніального поета України Т. Г. Шевченка і в загальноосвітній школі №5. В  цьому році в рамках Шевченківського тижня пройшов ряд заходів, присвячених 199-ій річниці з Дня народження легендарного поета, палкого захисника соціальних та національних інтересів українського народу.
   Відкрито тиждень було радіожурналом  «Шевченко не поет, а голос душі українського народу»,   який  підготувала та провела вчитель Майданюк М.М. Луценко Л.С. організувала виставку  газет, які  підготували учні різних класів.
   Напередодні шевченківського Тижня учні 5-11 класів  мали нагоду зустрітися із талановитою поетесою – початківцем, майстром художнього слова Іриною Силкою, яка презентувала  свою першу збірку. Зустріч була змістовною та емоційною. Ірина зачитувала свої вірші, а старшокласники зворушено сприймали кожну стрічку написаного, задавали свої запитання, обмінювалися враженнями.
   Учні старших класів, Дзьонь Анастасія та Романюк Оксана , взяли  участь у конкурсі читців-декламаторів поезій  Т.Г.Шевченка, який організував  Уманський державний  педагогічний  університет ім.П.Тичини.
   Завершився тиждень музично – літературною  композицією  «Жіноча доля в творах Тараса Шевченка», яка  була проведена вчителями Синицею С.В. та Гніденко О.Б. Учні 8-11 класів представили до уваги  глядачів  страдницьку долю жінок, які були поруч із Тарасом Григоровичем та у його  творчостi  проходять возвеличеною  моральною силою,  чистотою образів  жiнки-матерi, сестри, дiвчини, коханої.  Кожен учень,  який був в ролі актора (Аніканова Влада, Земляков Роман, Лашко Катерина, Коваль Олена, Романюк Оксана, Зінов’єв Віталій, Крижанівський Єгор), перевтілювався  в образ свого героя та майстерно виконував  роль. Емоційно насиченим захід був завдяки професійному виконанню музичних композицій  студентом музичного училища Якобчуком Ярославом.
   Шкільний бібліотекар Московенко Олена Семенівна  організувала  виставку  творів Т.Г.Шевченка. На експозиції  було представлено зібрання Шевченкових творів різних років видання, ілюстрації до них.  Олена Семенівна ознайомила учнів  із матеріалами  виставки, з якої учні   більше дізналися про людей, що відіграли значну роль у житті Великого Кобзаря.
   Минають дні, роки, століття… Життя все прискорює темп. Щось змінюється, забувається. Але ніколи не згасне в серцях людських глибока шана до яскравого сузір’я полум’яних борців за народне щастя, до геніїв, що віддали життя заради розквіту своєї країни.

Переглядів: 521 | Додав: school5uman | Теги: тиждень української літератури, Умань, Шевченко | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2013  »