Середа, 24.10.2018, 05:56

Головна » 2018 » Жовтень » 12 » «Сім’я – опора для дитини»
«Сім’я – опора для дитини»

«Побудова найменшої структури демократії в серці суспільства» - гасло Організації Об’єднаних Націй, звернене до кожної сім’ї в кожній країні, і до України, в тому числі.

Сім’я повинна бути надійною опорою, захистом для дитини. Захистом від стресів, негативних впливів зовнішнього середовища, надавати підтримку, турботу та любов.

Однак, реальна ситуація показує нам зовсім іншу картину. Найбільша кількість конфліктів саме в сім’ї. Сім’я виявилась більш конфліктним середовищем ніж вулиця, транспорт, професійна чи учбова діяльність.

Насильство в сім’ї – велика війна на маленькому полігоні. Ця війна може тривати роками, може бути прихованою. Насильство може бути не лише фізичне чи сексуальне (про них прийнято говорити найбільше), а й психологічне – насильство, що пов’язане з дією одного члена сім’ї на психіку іншого шляхом словесних образ та погроз, переслідування та інше; економічне – умисне позбавлення одним членом сім’ї іншого матеріальних благ, їжі, житла.

Найбільше страждають діти. Чи вони самі стають жертвами насилля, чи бачать, як насилля вчиняють над іншими членами сім’ї, це наносить непоправну шкоду психологічному або фізичному здоров’ю дитини, змінює їх погляд на суспільство, провокує недовіру, агресію замкнутість до людей.

Насильство виникає тоді, коли є конфлікти. Конфлікти, в свою чергу, виникають тоді, коли є проблеми, які члени сім’ї не хочуть або не вміють вирішувати. Це замкнуте коло, в якому треба обірвати останню ланку.

Розумна, сучасна людина може вирішувати проблеми ненасильницьким шляхом. Спілкування, повага, уміння вирішувати конфлікти – основа життя суспільства без насилля.

Коли ви зазнали насилля не мовчіть! Завжди можна звернутись за допомогою.

Переглядів: 13 | Додав: school5uman | Рейтинг: 0.0/0
«  Жовтень 2018  »