Середа, 20.09.2017, 13:42

Головна » 2016 » Грудень » 19 » Свято Андрія Первозванного
Свято Андрія Первозванного

З–поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави та гульбища.

В Уманській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 ім. В.І. Чуйкова свято Андрія  пройшло весело та радісно. Ранок розпочався із зустрічі гостей. Діти під музичний супровід скрипальки та шкільного оркестру  вітали  всіх присутніх зі святом, бажали  добробуту та злагоди.

На великих перервах  учні 8-9 класів співали караоке, кусали калиту, запрошували всіх до запального українського танцю. Учителі школи теж не були осторонь – вони продемонстрували національний флешмоб разом із учнями 3-4 класів, який   допомогла організувати хореограф школи Крижановська Ольга. Після цього було справжнє свято, тому до танці пішли всі: і вчителі, і учні.

Учні 7-А класу  обрали вартового – веселого і дотепного пана Калитинського. Дівчата прив’язали до калити червону стрічку і підвішали калиту на палицю. Учні по черзі підходили до прив’язаної калити і, підстрибуючи, кусали шматочок.

У кінці свята обрана господиня з дівчатами привітала усіх присутніх зі святом, заспівала пісню “  Ой, що за шум учинився”  та запросила всіх пригоститися варениками.

Потім школярі розійшлися по своїх кабінетах смакувати варениками, пиріжками та іншими смачними національними наїдками. Святкова  атмосфера та піднесений настрій  були відчутні протягом усього дня. Дівчата та хлопці в колоритних національних костюмах  співали, танцювали, демонструючи свої таланти та творчі здібності.

Учні 2-А класу під керівництвом класного керівника Добряк Н.В. теж провели відкритий виховний захід «Андріївські вечорниці». На святі була господиня, яка чекала гостей, а коли завітали дівчата, то разом імітували випікання калити. Хлопці ж веселили свято: грали в ігри, кусали нанизані бублики, смачну калиту, а дівчата гучним співом підтримували хлопчачі витівки. Наприкінці заходу калиту підіймали до сонця, прославляючи її на віки, бажали здоров`я та щастя всім присутнім гостям. Активну участь у підготовці до свята брали і батьки класу: Гайдук Валентина Василівна, Фащевська Наталія Іванівна, Стрільчик Наталія Анатоліївна, Горбаченко Ольга Миколаївна, Хрущова Світлана Іванівна.

Хоч свято Андрія  й було  сучасним, та організатори намагалися частково відтворити на них елементи традиційних звичаїв та обрядів українського народу. Андріїв вечір є одним із найчарівніших, найвеселіших, найзагадковіших, а головне -  найбагатших на традиції днів в культурі українського народу. Багато хто вважає, що сьогодні андріївські посиденьки – то є лише ворожіння допитливих дівчат. Та якщо придивитися ближче, то можна розгледіти величезний пласт духовного та матеріального надбання народу, цінного досвіду людських взаємин, який накопичувався роками, передавався із покоління в покоління. Щоб все це побачити, відчути серцем, потрібно хоч на один вечір поринути в атмосферу справжніх українських вечорниць, де парубки і дівчата збиралися, щоб попрацювати, поспівати, поспілкуватися  та отримати  позитивний  настрій  на весь рік.

Переглядів: 152 | Додав: school5uman | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2016  »