Понеділок, 11.12.2017, 23:56

Головна » 2017 » Листопад » 20 » Тиждень толерантності
Тиждень толерантності

Протягом 13.11 – 17.11.2017 в Уманській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 5 ім. В. І. Чуйкова проходив Тиждень толерантності, присвячений визначенню Міжнародного дня толерантності.

«Толерантність – це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями», – стверджував Генеральний секретар ООН (1997-2006 рр.), лауреат Нобелівської премії миру, дипломат із Гани Кофі Аннан. На індивідуальному рівні – це здатність без агресії сприймати думки, погляди та ідеї, які не збігаються з твоїми. Терпимість до чужого тобі способу життя, релігійної, національної й культурної належності, мови, звичаїв, цінностей, почуттів, фізичного і психічного стану, зовнішнього вигляду є головною умовою стабільності й миру в такому різноманітному сучасному світі. Бути толерантним означає сприймати всіх людей такими, як вони є.

З розвитком суспільства до людей прийшло розуміння, що Земля не є надто великою, вона – наш спільний дім, всі люди в якому – сусіди. А для того, щоб людство успішно розвивалося, треба знаходити спільну мову.

У безмежному морі різноманітних культур, релігій, думок, ідей, що належать людям різних країн на планеті, на допомогу має прийти «рятувальне коло» толерантності.

Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань.

Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно:

• бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні;

• навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається;

• цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими;

• зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.

Протягом тижня практичний психолог М.Ю. Кащенко проводила години психолога, бесіди з учнями школи на теми: «Ми різні, але рівні», «На доброму серці тримається світ», «Толерантність в нашому житті». Активну участь прийняли учні 6-Б класу та гуртом виготовили тематичний плакат «Будьмо толерантними» .

Переглядів: 42 | Додав: school5uman | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2017  »