Четвер, 23.11.2017, 21:39

Головна » 2017 » Листопад » 3 » Впровадження інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова»
Впровадження інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова»

У 2017-2018 навчальному році в Уманській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 5 ім. В. І. Чуйкова впроваджено інформаційно-освітню протиалкогольну програму «Сімейна розмова». На базі 7-А класу практичним психологом Кащенко М. Ю. в рамках години психолога проводиться факультатив «Відверта розмова».

Основна ідея програми – виховати в учнів відповідальне ставлення до власного здоров’я у профілактичній співпраці з їхніми батьками.

Метою даної програми є забезпечення сучасного уніфікованого цілісного інформування й навчання учнів з профілактики алкогольних проблем в умовах загальноосвітніх навчальних закладів I-III ступенів.

Одними з основних завдань програми «Сімейна розмова» є:

- формування навичок підтримки здорового способу життя;

- забезпечення цілісного інформування і навчання з питань попередження алкогольних проблем;

- формування навичок особистісного захисту, а саме: протистояння соціальному тиску, відстоювання власної позиції, впевнена поведінка, ефективне спілкування, критичне мислення, самоповага, самоконтроль, прийняття рішення.

В вересні практичний психолог провела презентацію програми для батьків та отримала їх письмову згоду на участь учнів. Перед початком занять серед учнів 7-А класу було проведено анонімне вхідне анкетування.

Зміст занять для учнів побудовані в інтерактивній формі. З метою розвитку в підлітків особистісного захисту та формування критичного мислення щодо психоактивних речовин та наслідків їх вживання, заняття представлені у вигляді дослідження тематичної інформації. Протягом занять учні вчаться розрізняти факти від міфів щодо наслідків вживання алкоголю (фізичні, психічні, соціальні), оцінюють інформацію, порівнюють її із наявними знаннями, роблять висновки.

Особливістю програми факультативу виступають анкети для самооцінки та домашні завдання, що знаходяться в «Сімейному щоденнику для сімейної розмови». Учням надається можливість обговорити важливі питання про здоров’я та наслідки вживання алкогольних напоїв зі своїми батьками, розвіяти міфи та встановити факти.

Головна мета полягає не в бажанні зробити профілактичні заняття веселими та різноманітними за інформаційними матеріалами, а закріпити важливі знання та сформувати корисні життєві навички. Інформаційні повідомлення та зміст занять для підлітків побудовані таким чином, щоб учень мав можливість запам’ятати важливі профілактичні моменти.

Переглядів: 41 | Додав: school5uman | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2017  »