Неділя, 04.12.2016, 19:19

Національно-патріотичне виховання

Головною метою національного виховання в школі є формування особистих рис громадянина України, передача молодому поколінню багатств духовної культури народу, його національної ментальності, відчуття своєї причетності до розбудови української держави.

Проблемам національно-патріотичного виховання учнів присвячена збірка сценаріїв завідувача бібліотеки школи Московенко Олени Семенівни «З любов’ю до України». У цікавій формі діти дізнаються про державну та народну символіку України, її мову та національні традиції.  За методичну збірку «З любов’ю до України» Московенко Олена Семенівна визнана лауреатом виставки «Освіта Черкащини – 2011» і  занесена до каталогу  передового  педагогічного досвіду.

Збірка адресована вчителям, бібліотекарям для проведення позакласних виховних заходів.

Сценарії зі збірки  «З любовю  до України» публікувались в освітянських журналах: «Початкова школа», «Позакласний час», «Розкажіть онуку», «Шкільна бібліотека». В 2013 р. сценарії «Державні символи України»,  «Народні символи України», «З чого починається Батьківщина» та «Моя країна – рідна Україна» опубліковані в журналі «Шкільний бібліотекар» (№ 1, № 2, № 5, № 8) та представлені в мережі Інтернет.

День незалежності України

24 серпня 1991 року – велике національне свято українського народу. Цього дня Верховна Рада України ухвалила Акт проголошення незалежності України, який закономірно і логічно завершив тисячоліття прагнення українського народу до створення своєї суверенної держави.

В бібліотеці розгорнута тематична виставка «Наша країна – рідна Україна». Привертають увагу слова  Т.Г. Шевченка, який заповідав:

«Свою Україну любіть,

Любіть ЇЇ, во время люте

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть».

Тож любімо, шануймо, бережімо її та будьмо гідними її синами і доньками.

«Виховуємо громадянина – патріота України»

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

З метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки , підняття її престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем шкільної бібліотеки, популяризації книгочитання в Уманській ЗОШ № 5  з1 по 31 жовтня 2015 року  пройшов місячник шкільних бібліотек під гаслом «Виховуємо громадянина – патріота України».

Учні школи мали змогу  ознайомитись з книжково – ілюстративними виставками «Наша  країна – рідна Україна». «Герої не вмирають».  «Квітни, мово наша рідна», «Василь Симоненко – патріот України»,  з папкою матеріалів «Дорогами бойової слави уманчан», послухати бібліографічні огляди літератури «Вікопомний подвиг» та  «Україно!  Ти – моя молитва…». Для старшокласників проведено усний журнал «Умань : роки, обпалені війною» . Спільно  з вчителями кафедри української філології  Гніденко  О. Б. та  Синицею С. В. на базі  7А, 7Б. 6Б класів в літературній вітальні  бібліотеки відбулись літературні читання патріотичних віршів. Звучали вірші про Батьківщину, про необхідність її захисту від ворогів  на сучасному етапі.  Вірші читали :  Бочаров Денис, Горланов Дмитро, Крижанівський Єгор,  Каракада Костя, Дерев’янко  Альона, Брозінська  Ілона, Червонюк  Анна, Головань Іван.   Окрасою заходу стала пісня  «Виростеш ти,сину …» на слова В. Симоненка.

День української писемності та мови

9 листопада – День української писемності та мови, яке відзначається в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця. Мова – одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили нам наші предки. Вона – основа духовного життя, безцінний дар, який треба шанувати як батька й матір, родину й Батьківщину. Учні школи мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою «Квітни, мово наша рідна», яка обладнана в бібліотеці та в актовій залі під час проведення свята, послухати бесіди, огляди літератури.

Шана українській книзі

Протягом жовтня в школі відбувся І етап Регіонального конкурсу "Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу,” проведений вчителями 4-5 класів разом з бібліотекою. Конкурс мав на меті популяризацію сучасної української прози, розвиток читацької культури, вироблення у дітей вміння аналізувати прочитане, висловлювати своє ставлення до нього. Учні ознайомились з книжковою виставкою «Новинки української літератури», обладнаною в бібліотеці, вибрали книги  на свій смак.

Найкращі конкурсні роботи були представлені на міський конкурс, за підсумками якого учениця 4 – А класу Дерев’янко Крістіна посіла ІІ місце, а учениця 4 – Б класу Кондратюк Дана – ІІІ місце серед учнів 4-х класів. Учениця 5 – А  класу Шугайло Анна –  ІІ місце серед учнів 5-х класів. Їм вручені Почесні грамоти на міському святі книги.