Середа, 17.01.2018, 14:15

Превентивне виховання

Метою превентивного виховання є попередження,подолання відхилень у поведінці  школярів та запобігання розвитку різних форм їх асоціальної поведінки,а саме :

-правопорушень  (схильності до  агресії, крадіжки, брехні та  інших вад,що можуть призвести до кримінальних дій);

- поганих звичок (алкоголізм, наркоманія, тютюнопаління, токсикоманія) ;

- статевих порушень та їх наслідків ( статевої розпусти, венеричних хвороб та СНІДу, статевого насильства);

- ставлення до всього, що оточує,як до засобу для задоволення власних примітивних потреб.

Превентивному вихованню  учнів у бібліотеці приділяється значна увага. Постійно діє книжкова виставка «Твоє майбутнє в твоїх руках», з якої можна дізнатись про права та обов’язки  дитини, про відповідальність за скоєння протиправних вчинків,про небезпеку шкідливих звичок та інше. Поруч обладнана  виставка  «Цікава справа у вільний час», на  якій  розміщені  книги про дозвілля школярів, вироби учнів, папка «Моє захоплення». Велике зацікавлення викликає виставка «Не будь собі ворогом». Щороку  для різних класів проводяться брейн-ринги  з профілактики шкідливих звичок, поповнюється папка  матеріалів «Це небезпечно:  наркотики, алкоголь, тютюнопаління, СНІД».  Особлива увага  приділяється  індивідуальній роботі з дітьми, схильними до правопорушень. Проведення таких заходів серед молоді має важливе значення,так як вони є попередженням від вчинків,про які потім шкодувати пізно.

Запрошуємо  ознайомитись з виставками.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. В шкільній бібліотеці  за участю працівника  уманської  міськрайонної  громадської організації Товариства Червоного Хреста  проведено виховний захід «Не дай СНІДу шансу». Прозвучали статистичні дані, що  Україна,на жаль, посідає одне з перших місць у Центральній та Східній Європі  за темпами поширення ВІЛ – інфекції. Згідно з офіційними даними,в нашій країні зареєстровано  більше 205 тисяч хворих. Така статистика  спонукає молодь  задуматись над можливими наслідками необдуманих вчинків. Учні переглянули літературу на тему СНІДу.

У проведенні заходу  взяли участь учні 9-Б класу.