Середа, 19.12.2018, 11:18

Уманської міської ради  Черкаської області

(нова редакція)

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Уманська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 5 ім. В.І.Чуйкова Уманської міської ради Черкаської області (далі – школа) створена Уманською міською радою Черкаської області (рішення виконкому Уманської міської ради від 08.09.1983 року № 453) належить до комунальної власності територіальної громади м. Умані.

Повне найменування: Уманська загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів №5 ім. В.І.Чуйкова Уманської міської ради Черкаської області.

Скорочене найменування: школа №5.

Організаційно-правова форма: комунальна організація (установа, заклад).

1. Юридична адреса школи: 20300, Черкаська область, м. Умань, вулиця Київська, 19.
  2. Школа є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунок в установі банку, гербову печатку, штамп, ідентифікаційний номер, є бюджетною, неприбутковою організацією. Діяльність школи не спрямована на отримання прибутку.
  3. Засновником школи є Уманська міська рада.
  4. Головною метою школи є забезпечення реалізації права громадян на здобуття загальної середньої освіти.
  5. Головними завданнями школи є:
  6. забезпечення реалізації права громадян на повну загальну середню освіту, виховання громадянина України;
  7. виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;
  8. формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, особистості, підготовленої до професійного самовизначення;
  9. виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина;
  10. розвиток особистості в учня, його здібностей і обдарувань, наукового світогляду; реалізація права учня на вільне формування політичних і світоглядних переконань;
  11. виховання свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я учня;
  12. створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу людини і суспільство;
  13. реалізація права учнів на вільне формування політичних і світоглядних переконань.
  14. Школа в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.
  15. Школа самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах своєї компетенції, передбаченої законодавством України та власним Статутом.
  16. Школа несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за порушення:
  17. безпечних умов освітньої діяльності;
  18. дотримання державних стандартів освіти;
  19. дотримання договірних зобов'язань з іншими суб'єктами освітньої виробничої, наукової діяльності, у тому числі зобов'язань за міжнародними угодами;
  20. дотримання фінансової дисципліни.
  21. У школі визначена українська мова навчання. За бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, можуть створюватися класи з російською мовою навчання.
  22. Школа має право:
  23. проходити в установленому порядку державну атестацію;
  24. визначати форми, методи і засоби організації навчально-виховного процесу за погодженням із засновником;
  25. визначати варіативну частину робочого навчального плану; в установленому порядку розробляти і впроваджувати експериментальні та індивідуальні робочі навчальні плани;
  26. спільно з вищими навчальними закладами, науково-дослідними інститутами та центрами проводити науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу, що не суперечить законодавству України;
  27. використовувати різні форми морального і матеріального заохочення до учасників навчально-виховного процесу;
  28. бути власником і розпорядником рухомого і нерухомого майна згідно з законодавством України та власним Статутом;
  29. отримувати кошти і матеріальні цінності від органів виконавчої влади, юридичних і фізичних осіб;
  30. залишати у своєму розпорядженні і використовувати власні надходження у порядку визначеному законодавством України;
  31. розвивати власну соціальну базу: мережу спортивно-оздоровчих, лікувально-профілактичних і культурних підрозділів.
  32. В школі створюються та функціонують: методичні об'єднання вчителів, творчі групи.
  33. Медичне обслуговування учнів та відповідні умови для його організації забезпечуються засновником і здійснюються відділом охорони здоров’я Уманської міської ради.
  34. Взаємовідносини школи з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.

II. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

1. Школа планує свою роботу самостійно відповідно до перспективного та річного плану.

У плані роботи відображаються найголовніші питання роботи школи, визначаються перспективи його розвитку.

План роботи затверджується радою школи.