Неділя, 04.12.2016, 19:21

Знаменні і пам'ятні дати

Черкащині – 60 років

7 січня 1954 року на карті України  з’явилась Черкаська область. З її утворенням  започатковано процес не лише нової адміністративно – територіальної   одиниці, а й важливого  економічного і культурного регіону в центрі України зі своїми господарськими особливостями,своєрідними рисами побуту і духовності людей.

В  шкільній бібліотеці обладнано книжково-ілюстративну виставку». "Черкащині-60" Ознайомившись з виставкою, старшокласники  дізнаються про  те, як від часу утворення область за структурою економіки пройшла шлях від переважно аграрної  до Індустріально-аграрної,які зміни відбулись в соціальній та культурній сферах. Для  учнів 7-8 класів проведені  інформаційні години «Гортаємо  сторінки Черкащини»,присвячені  історії та  досягненням області за 60 років, гра –подорож  «Чи знаєш ти Черкащину

200 років від дня народження Т.Г. Шевченка

Враховуючи значний внесок  Тараса Григоровича Шевченка у розвиток  української державності та культури, з метою  гідного відзначення у 2014 році  200-річчя від дня народження, Указом Президента України від 11 квітня 2012 року 2014 рік  оголошено Роком   Тараса Шевченка.

В  бібліотеці школи  розгорнуто  ювілейну  виставку   «Т.Г.Шевченко і Україна»,на якій представлені  книги про життя  і творчість геніального  поета  і  художника, спогади сучасників ,вшанування його пам’яті на Україні та за кордоном. Біля виставки проводяться  бесіди , бібліографічні огляди літератури, літературні читання. Запрошуємо  читачів  бібліотеки   на наші виховні заходи.

В шкільній біліотеці 28.02.2014 пройшов урок позакласного читання в 3-А класі (класовод Смірнова І.А.), присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.
 Бібліотекар Московенко О.С. в цікавій формі подала матеріал про життєвий шлях Т.Г.Шевченка. Учні прослухали пісні, поклаладені на вірші поета у виконанні Московенко О.С.
 Такі уроки сприяють пізнавальному, духовному розвитку учнів.

70 – річчя визволення Черкащини

12  березня 2014 року минає 70 років від Дня визволення Черкащини від німецько – фашистських загарбників. Ми ніколи не забудемо про героїчні сторінки нашої історії й про ту страшну ціну,яку заплатило старше покоління  за наше право на життя. Нині схиляємо голову,вшановуючи  пам’ять  полеглих і віддаючи належне  живим учасникам тієї,тепер вже далекої,війни,які ратним подвигом і самовідданою працею забезпечили Перемогу. У рік 70-ї річниці визволення Черкащини  вклонімось нашим визволителям доземно. Їм присвячена тематична виставка  «Подвигам героїв жити у віках» у шкільній бібліотеці. Книги та фотографії, представлені  на виставці, розповідають  про  бійців, які мужньо боронили рідну землю ,виганяючи   ворога . На окремій поличці  матеріал про визволення м. Умані, папка «Дорогами бойової слави уманчан».

Біля  виставки проводяться  краєзнавчі бесіди для учнів різного віку. Запрошуємо відвідати наші заходи.

Захистимо мир

Серед багатьох дат нашої історії особливе місце належить Перемозі у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.,довгий і неймовірно тяжкий шлях до якої був позначений радістю перемог і гіркотою поразок, великими тріумфами і біллю непоправних втрат.

З нагоди Дня Перемоги в шкільній біблітотеці  7 та 8 травня  проведені уроки пам’яті для  учнів початкових класів. Завідуюча бібліотекою Московенко О.С.  розповіла дітям про ті страшні випробування, які випали на долю українського народу в роки війни,про героїзм бійців на фронтах ,партизанський рух, участь дітей у боротьбі проти фашистів, закликала захищати мир.

З інтересом діти слухали спогади Олени Семенівни  - дитини війни ,про те,що довелось пережити її  родині в ті жахливі роки. Учні  ознайомились з книжковою виставкою «Подвигам героїв жити у віках», з портретами героїв-уманчан. В актовій залі  старшокласники  зустрілись з ветераном війни  Петренком Г.Г., який розповів про свій бойовий шлях.

Незабутньому Василю Симоненку присвячено

2015 рік на Черкащині проголошено Роком Василя Симоненка з нагоди 80 – річчя з Дня народження. У шкільній бібліотеці проведено літературно – мистецьку годину, присвячену поетові. До літературної вітальні бібліотеки були запрошені учні 5 – 6 класів. Вчитель української мови та літератури Гніденко О. Б. розповіла про непростий, короткий, але незабутній життєвий і творчий шлях поета, завідуюча бібліотекою Московенко О. С. розкрила тему патріотизму в його творчості, презентувала книжково -  ілюстративну виставку «Василь  Симоненко – патріот України». Учні  читали улюблені вірші поета, співали  пісню «Виростеш ти , сину…», дивились відео. Зустріч пройшла у святковій атмосфері.