Вівторок, 20.08.2019, 11:31
Вітаю Вас Гість | RSS

Уманська ЗОШ І - ІІІ ступенів № 5 ім. В.І.Чуйкова

Меню сайту
Наше опитування
Яку операційну систему Ви використовуєте?
Всього відповідей: 496
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Що читати

 
   «Читання – це одне з  джерел  мислення та розумового розвитку. Без  високої культури читання  
немає ні школи,ні справжньої розумової праці, 
читання – це найважливіший інструмент навчання та джерело багатого духовного життя».
 
«Читання – це віконце,через яке діти бачать, пізнають світ і самих себе». 
В.Сухомлинський   

В бібліотеці є новинки! Не гай, друже, ні хвилинки!

(Бібліографічний огляд літератури)

Завдяки батькам та учням бібліотека школи під час благодійної акції «Подаруй бібліотеці книгу !» в 2017 р поповнилась новими цікавими книгами для учнів різних вікових груп.

Дітям молодшого шкільного віку адресована книга « Я все люблю в своїм краю» (Х.: Белкар - книга, 2016. – 64 с.). Це збірка оповідань та віршів про нашу рідну землю Україну, про її неповторну красу і національні символи. До неї увійшли твори українських класиків і сучасних письменників, які навчають дітей любові до Батьківщини, що для кожного має стати єдиною і святою.

Тисячі наших співвітчизників полягли в боях за незалежність України, щоб інші могли жити у вільній, демократичній і щасливій державі. У багатьох загиблих залишились маленькі діти, яким не вистачає батьківської турботи та підтримки. Але вони не повертаються, БО НЕСУТЬ ДОВІЧНУ Небесну варту. Пам’яті героїв, що загинули за незалежність України, присвячується книга Неділько Р.В. «Небесна варта» (Х.: Белкаркнига, 2016. - 32 с.)

Дітям молодшого та середнього віку пропонується книга « Лицарі волі » ( Х.: Белкар - книга, 2016. – 64 с. ) В ній зібрані уривки з художніх творів про славетних лицарів волі – Богдана Хмельницького, Олексу Довбуша , Устима Кармелюка. Богдан Хмельницький увійшов в історію своєю боротьбою за незалежність України від Речі Посполитої, а Олекса Довбуш і Устим Кармелюк як легендарні ватажки повстанців - селян проти панської сваволі за визволення від кріпацтва.

Нас скрізь оточують люди. Всі вони різні, не всі добрі та порядні. Є серед них і злі, і жадібні, ледачі, брехливі, заздрісні. Існує безліч казок і оповідань, де добро бореться зі злом і перемагає його. На прикладах казкових персонажів діти можуть осягнути складний світ людських взаємин, навчитись відрізняти добро від зла, а також здійснювати гарні вчинки. Їм присвячені книги :

Добро переможе зло: Казки, оповідання. – Х.: Белкар - книга, 2016. – 64 с.

Казка збирає друзів: Казки. – Х.: Белкар - книга, 2016. – 64 с.

Казкові перлинки: Казки. – Х.: Белкар - книга, 2016. – 64 с.

Мацко І.О. Чарівна дудочка: Оповідання, казки. – Х.: Белкар - книга, 2016.– 64 с.

Відомий український педагог і письменник Василь Сухомлинський писав: «Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначається на людях… Робіть так, щоб людям , які оточують вас, було добре». Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше – людяність. Книжечка «Бути людиною (Х.: Белкар - книга, 2016. – 64 с. ) вчить дітей відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чемними, поважати старших, захищати менших.

Бібліотека також поповнилась збірками оповідань В.А. Пухнач «Вогник добра»

і «Тарасикова наука», які вчать дітей бути добрими, працелюбними, ввічливими , не ображати менших, поважати батьків, вміти дружити, дарувати іншим радість, не чекаючи нагороди взамін. Не все продається і купується – моральні цінності важливіші за гроші.

Хлопчикам 5-8 років призначена «Книга юного джентльмена» (Х.,Юнісофт», 2014. – 96с.) У легкій і доступній формі в ній розповідається про гігієну здоров’я, культуру поведінки. Мета книги – викликати в дитини бажання стежити за своєю зовнішністю, бути охайними, ввічливими, одним словом, бути справжніми джентльменами.

Юні читачі за допомогою оповідань казок та віршів із збірки «Подорож у країну ввічливості» (Х., 2015. – 48 с.) зможуть навчитися правилам ввічливості, дотримання правил поведінки в школі , на вулиці, в транспорті, завжди бути охайними, стежити за своїм зовнішнім виглядом.

І дітям, і дорослим варто прочитати книгу уманської письменниці Марини Павленко «Миколчині історії». Це розповіді про справжню дружбу хлопчика Миколки та собаки Найди. Так яскраво,талановито, сердечно,пронизливо про знедолену дитину не писав ніхто із сучасних українських письменників.

До чарівної країни мандрівок і пригод запрошує улюблений дитячий письменник Всеволод Нестайко. Перед нами його книга «Дивовижні пригоди в лісовій школі: Загадковий Яшка,Сонячний Зайчик і Сонячний Вовк (Х., «Школа», 2016. – 128 с.) Легка, життєрадісна,сповнена доброго гумору книга розповідає про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників - учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання.

В. Нестайка «Таємниця Віті Зайчика. Пригоди Грицька Половинки» (Х.: Белкар - книга, 2016. – 288 с. ) знайомить нас із веселими та дивовижними пригодами школярів, їх дружбу та виховання характерів.

А чи знаєш ти, що потрібно бути слухняним? А що буває з тими, хто забагато пустує? Ні? Тоді відкрий книгу В. Нестайка «Пригоди близнят - козенят» (Х.: «Ранок», 2015. – 80 с.) і ти дізнаєшся, що буває з тими, хто аж занадто непосидючий. Книга В. Нестайка «Чарівні окуляри» (Х.: Белкар - книга, 2016. – 64 с. ) – правдиво-фантастична повість про надзвичайні веселі пригоди двох київських школярів.

«Пригодницькі історії» (Х.: Белкар - книга, 2016. – 64 с. ) познайомить молодших школярів з кмітливими та хоробрими героями історій, навчить винахідливості,цілеспрямованості, взаємоповазі. З будь-яких складних ситуацій можна знайти вихід, коли поруч з вами є вірні друзі.

В книжечці «Казки про все на світі» (Х.: Ранок,2017. - 112с.) улюбленого дитячого письменника Сашка Дерманського на читача чекають яскраві й веселі персонажі, їх захоплюючі й неймовірні пригоди.

Видавництво «Ранок» пропонує серію книг « Швидка допомога» , яка зацікавить школярів молодших і середніх класів, котрі час від часу потрапляють у різні неприємні ситуації – псують побутову техніку, гублять ключі, забувають гроші на проїзд у транспорті та інші. Як навчитись блискавично реагувати на такі халепи та ще й запобігати їм – розкажуть книги «Промоклі чоботи та інші негаразди» та «Спалений чайник та інші негаразди».

Якщо ти дівчинка середнього чи старшого шкільного віку, допитлива, мрійлива, жадібна до знань,то книга « Енциклопедія для дівчаток» авторів Кривич О.Я. та Левінштейн Є.В. саме для тебе.

Шкільна бібліотека поповнилась книгами краєзнавчого характеру:

Михайлова Н. Літературна біографія Уманщини.– Черкаси, «ІнтролігаТОР», 2017. – 224с.

Письменники Уманщини (Довідник-антологія): Статті, бібліографічні матеріали, вірші, проза, літературознавчі есеї / Упоряд. і ред. М.С. Павленко. – Умань: Алмі, 2011. – 296с.

У книгах на тлі історичних процесів,подій, описані явища літературного характеру, що відбувалися на теренах Уманщини. Тут вміщені біографії та фрагменти літературних доробок письменників , життя і творчість яких пов’язані з історичною Уманщиною.

Книга Семененка В.І. «Хто такі українці? Що таке Україна?(Х.: «Школа», 2010. – 160 с.) пропонує читачам картини еволюції назви «Україна», версії походження етносу, української мови, особливості виникнення символіки, сімейних та інших традицій.

Сила волі дужча за хворобу . Такий висновок робиш, прочитавши книгу Міли Іванцової «Заради мрії» (К.: Грані-Т, 2011. – 72 с.) Героїня цієї книжки – спортсменка Олена Говорова у дитинстві почула від лікарів, що шлях у спорт для неї закритий. Та наполеглива дівчинка не здалась, стала багаторазовою олімпійською чемпіонкою, зробила успішну кар’єру.

Запрошуємо відвідати нашу бібліотеку. Крім названих книг, бібліотека поповнилась новими художніми книгами для старших учнів. Щиро дякуємо за подарунок!

Щ о    ч и т а т и ?         
   Компасом у морі книг читачам бібліотеки є каталоги, картотеки, рекомендаційні списки літератури ,мережа Інтернет. До кожної знаменної чи   чи  пам’ятної  дати в бібліотеці обладнуються тематичні книжкові виставки  або полички. Створені  і  систематично поповнюються новими матеріалами папки: «Освіта України», «Видатні педагоги України».  «Патріотичне виховання учнів», «Робота  з обдарованими учнями», «Т.Г.Шевченко – наш видатний земляк», «Наша мова калинова». «Дзвони Чорнобиля», «Голодомор – велика трагедія українського народу», «Дорогами бойової слави уманчан», «Умань: минуле і  сучасність», «Поезія уманчан – наших сучасників», «Це небезпечно: наркотики,алкоголь, СНІД», «Моє захоплення», «Звичаї нашого народу».           
   Складено  індивідуальні  списки рекомендованої літератури: «Хочу все знати». «Подорож у сиву давнину», «Зоряні орбіти», «Тобі про музику», «Прекрасне – своїми руками», »Юному фізику», «Цікава наука математика», «Комп’ютери і життя», «Твій фізичний гарт», «А я сам», «Ввічливість на кожен день», «Жаринки з дотепної скриньки».
 
   
Фестиваль «Світ книги - 2015»
 З метою популяризації читання як форми інтелектуального розвитку та культурного дозвілля школярів 17  березня в школі проведено фестиваль дитячого читання «Світ книги – 2015» серед учнів 4 - 7 класів. Участь у ньому взяли кращі читачі бібліотеки: Дмитрієва Наталія  з 4-а  класу, Галкін Володимир та Лоба Володимир  з 4-б, Комар Максим, Булацький Валентин та Титоренко Владислав з 5-а,  Бочаров Денис  та Кондратюк Дана з 5-б, Каплій Дарина та Марейченко Артем з 6-а, Горбатюк Микола з 6-б, Рогова Поліна  з 7 класу. Учасники фестивалю представили свої улюблені книги українських та зарубіжних авторів, яскраві малюнки . Журі визнало найкращим виступ учня 5-б класу Бочарова Дениса, який представив цікаву  презентацію книги Василя Симоненка «Маленькі сонця». Саме йому випала честь представляти нашу школу на міському фестивалі  дитячого читання 23 березня 2015 року в Будинку вчителя. Денис нагороджений Дипломом міського відділу освіти. Вітаємо!
 
  
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz